Široki Primorka zamalo iznenadio Partizan NIS u beogradskom Pioniru

HKK Široki, KK Partizan, ABA liga
Pred oko sedam tisuća gledatelja u beogradskom Pioniru, momčad Jakše Vulića je zamalo iznenadila srbijanskog euroligaša.

Široki Primorka, osokoljen osvajanjem Kupa BiH, pružio je odličan otpor favoriziranom Partizanu. Tijekom cijele utakmici igrali su u egalu sa Beograđanima ne dozvolivši im odlijepiti se. U samoj završnici druge četvrtine Široki Primorka je imao i +6 vodstvo (25:31). Na poluvrijeme su otišli sa minimalnim vodstvom 31:32. Buva, Jones i Bošnjak stvarali su dosta problema momčadi Duška Vujoševića, ali za nešto više od prihvatljivog poraza trebali su još jednog raspoloženog suigrača.

Za pobjedu Partizanu ključno je bilo otvaranje drugog poluvremena kada su aktualni prvaci lige ponovno preuzeli vodstvo koje nisu ispuštali do samoga kraja. Utakmicu je obilježila i Partizanova nadmoć pod obručem. ''Crno-beli'' su imalo 39 skokova, a Širokobriježani tek 21. Unatoč tome Široki je ipak do same završnice puhao za vrat Beograđanima. U samoj završnici, kada je Široki uspio zaprijetiti, domaćine su svojim koševima spasili Dallo i Bogdanović.

Drugi bh. predstavnik u regionalnom natjecanju, Igokea je na svome parketu svladala Zadar rezultatom 65:58.

U sljedećem kolu Široki Primorka na svojoj Pecari u subotu (22. veljače u 19 sati) dočekuje Mega Vizuru, dok Igokea isti dan gostuje u Mađarskoj kod Szolnoki Olaja (17 sati).

Partizan NIS - Široki Primorka 63:58 (18:17, 13:15, 14:9, 18:17)

PARTIZAN NIS: Tepić 2, Aranitović, Lauvergne 10 (9 sk), Pavlović 13 (5 sk), Dallo 6, Milutinov 11 (5 sk), Bogdanović 7 (6 sk), Gagić 6 (5 sk), Musli 6 (5 sk), Šalić, Andrić 2, Bezbradica.

ŠIROKI PRIMORKA: Vragović, Katić 2, Mikulić, Ćorić, Bilinovac 2, Bošnjak 10, Pašalić 2, Jones 16, Buva 19 (9 sk), Rikić 5, Opačak 2.