Široki porazom od Sparsa otvorio novu sezonu

HKK Široki, kk mornar, turnir mariofil džidić, HKK Široki Brijeg, turnir, HKK Široki, HKK Široki Brijeg, kk spars, HKK Široki Brijeg, KK Varda
Pomlađena momčad Ivana Velića je na svojoj Pecari u derbiju kola poražena od momčadi Sparsa iz Sarajeva 64:74.

Široki je bolje otvorio utakmicu i prvu četvrtinu riješio u svoju korist 18:15. Do kraja poluvremena Spars je preokrenuo rezultat i na odmor otišao s prednošću +1 (32:33). U nastavku još bolja igra gostiju. U ključnoj trećoj četvrtini Spars se „odlijepio" i u posljednju četvrtinu ušao s prednošću od +10 (47:37). To je bila prednost koju domaći nisu uspjeli sustići i na koncu je Spars slavio sasvim zasluženu pobjedu u derbiju kola.

Najbolji u redovima domaćih bili su Novačić i Diminić (9 as) sa po 16 koševa, dok je Katić ubacio 13 koševa. Spars je do pobjede predvodio Josipović sa 21 košem, Buza je ubacio 17 koševa, Glogovac 14 koševa i 6 skokova, a Nikolić 10 koševa i 6 skokova.