Široki nadigrao Igokeu

kosarka, Igokea, HKK Široki Brijeg, HKK Široki, kk bratunac, HKK Široki

Košarkaši Širokog pobijedili su Igokeu 76:63 u posljednjem susretu 4. kola domaćeg prvenstva.

Igokea je u Široki Brijeg doputovala manje od 24 sata od završetka utakmice ABA lige protiv Zadra, što su iskoristili domaći košarkaši upisavši uvjerljivu pobjedu.

Nakon izjednačene prve četvrtine košarkaši Širokog sve dvojbe praktično su riješili u drugoj četvrtinu koju su dobili rezultatom 28:7 te na odmor otišli s velikih 23 poena prednosti (48:25).

U nastavku su gosti tek donekle uspjeli ublažiti poraz.

Mateo Čolak sa 16 poena bio je najučinkovitiji u redovima domaće momčadi, dok je kod gostiju Nemanja Nikolić ubacio 15 poena.

Za Igokeu to je bio prvi poraz u prvenstvu te momčad iz Laktaša ima omjer 3-1, kao i Sloboda i Kakanj. Široki ima po dvije pobjede i dva poraza zajedno s još šest klubova.