Široki bez pravog otpora u Mejdanu, Rikalo i Hasandić nezaustavljivi!

spars-široki
...te na taj način nanijela prvi poraz sastavu trenera Mladena Vuškovića koji je u dvije prethodne utakmice slavio domaće pobjede nad Bosnom i Vogošćom, međutim prvo gostovanje u sezoni Širokobriježani neće pamtiti po dobrome.

Široki je u uvodnom dijelu susreta imao minimalnu prednost 5:4, ali je domaćin brzo poveo sa 9:5, te do kraja utakmice igrači Velimira Gašića nisu ispuštali prednost. Dapače, ona je konstantno rasla, pa je tako Sloboda već u 8. minuti stigla do dvoznamenkaste prednosti od 17:7. Posebno dobri u tim trenucima bili su Hasandić i Rikalo.

Vodila je Sloboda tijekom prve četvrtine i 24:12, odnosno na koncu iste 28:18, a serijom 9:0 na otvaranju drugih deset minuta Tuzlaci su već u tim trenucima stigli do ogromnih 37:18. Široki je nešto kasnije spustio zaostatak na 42:30, a semafor je na kraju poluvremena pokazivao rezultat od 46:32 u korist domaćina.

Rutinski je Sloboda odrađivala posao i u drugom dijelu susreta, pa je koncem trećeg perioda imala i 20 poena razlike - 71:51 da bi najbolji gostujući igrač Dario Drežnjak u zadnjoj sekundi pogodio tricu i smanjio na 71:54.

Gosti su u završnih deset minuta prišli na 74:61, ali ipak više od toga nisu mogli, jer su Tuzlaci umakli na 78:61 i nakon toga je bilo samo pitanje koliko će iznositi konačna razlika.

Uvjerljivo najbolji igrač susreta bio je Marko Rikalo koji je imao nevjerojatnu statistiku. Momak je zabio 31 poen bez, vjerovali ili ne, nijednog promašaja! Naime, imao je šut 8/8 za dva poena, 2/2 za tri, te slobodna bacanja 9/9! K tome je dodao 7 asistencija i 4 skoka.

Odličan je u domaćim redovima bio i prekaljeni šuter Almir Hasandić s 25 postignutih poena, dok je Ljubomir Čampara ostvario učinak od 12 poena, 9 skokova i 4 asistencije.

Širokobriježane za promjenu nije predvodio Mateo nego njegov brat Dario Drežnjak s 23 poena i 6 skokova, Josip Naletilić je zabio 18, a Ivan Mikulić 10 poena, dok su malo ispod svoje uobičajene razine odigrali Ivan Karačić i Mateo Drežnjak, a kao što se i vidi iz priloženog upravo je njihov učinak nedostajao da se Široki ozbiljnije suprotstavi odličnoj momčadi Slobode.

TUZLA - Dvorana Mejdan. Utakmica 4. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Sloboda - Široki 94:73 (28:18, 18:14, 25:22, 23:19)

OKK SLOBODA: Jakupović, Hasandić 25, Lužaić 5, Rikalo 31, Latifagić, Lasetović 2, Čampara 12, Čerkezović 2, Muratović 10, Petrov, Silađi 7, Ahmedović. Trener: Velimir Gašić.

HKK ŠIROKI: Naletilić 18, Soldo, Lončar, A. Planinić, Mikulić 10, Čolak 3, Zubac 4, Karačić 6, Čović, M. Drežnjak 9, D. Drežnjak 20, Batinić. Trener: Mladen Vušković.