Šarić i Bogdanović vodili Hrvatsku do pobjede nad Turskom

Bojan Bogdanović, kosarka, Fenerbahçe, Bojan Bogdanović, Fenerbahçe, kosarka, kosarka, Fenerbahce Ulker, Bojan Bogdanović, Ante Tomić, kosarka, Euroliga, Bojan Bogdanović, Luka Žorić, Damir Markota, Fenerbahçe, Bojan Bogdanović, Luka Žorić, Bojan Bogdanović, nba, Fenerbahçe, Euroliga Top 16, kosarka, Fenerbahçe, Bojan Bogdanović, Luka Žorić, Ante Tomić, Bojan Bogdanović, Fenerbahce Ulker, Top 16 Euroliga, kosarka, NBA liga , Bojan Bogdanović, HKK Zrinjski, Bojan Bogdanović, NBA liga , Brooklyn Nets, Bojan Bogdanović, NBA liga , kosarka, hrvatski košarkaši, Bojan Bogdanović, izbornik Jasmin Repeša, Hrvatska košarkaška reprezentacija, pobjeda košarkaša, SP u košarci, hrvatski košarkaši, Hrvatska zemlja, kosarka, Svjetsko prvenstvo, Brooklyn Nets, Bojan Bogdanović, nba, Mostar, Bojan Bogdanović, Igor Karačić, Bojan Bogdanović, Hrvatska košarkaška reprezentacija, hrvatski košarkaši, kosarka, Hrvatska, Turska, kosarka, Bojan Bogdanović, hrvatski košarkaši, kosarka, Hr
U petom susretu ovoga ljeta izabranici Velimira Perasovića svladali su u Kaunasu Tursku sa 74:66 (14:17, 23:16, 18:12, 19:21).

Nakon već uobičajenog slabijeg ulaska u utakmicu, Hrvatska je preuzela kontrolu rezultata u drugoj četvrtini, te tijekom čitavog drugog poluvremena bila u vodstvu.

Odlično je funkcionirala igra u obrani, dok su se u napadačkom dijelu posebno istakli Dario Šarić i Bojan Bogdanović.

Sredinom četvrte četvrtine Hrvatska je ostvarila najveću prednost od 14 razlike (64:50), no tada su naši reprezentativci zaredali s nekoliko brzopletih poteza u napadu, prvenstveno je neoprezan bio Mario Hezonja, što su Turci iskoristili za približavanje na 67:60. Ipak, da utakmica ne uđe u neizvjesnu završnicu pobrinuo se Bogdanović koji je pogodio tricu za 72:63 kojom je riješio pitanje pobjednika.

Hrvatska će na turniru u Kaunasu u srijedu igrati protiv domaćina Litve nakon čega slijedi povratak u Zagreb gdje će od 26- do 28. ovog mjeseca još odigrati posljednji pripremni turnir na kojemu će još sudjelovati Izrael, Estonija i BiH.

U prvom krugu Eurobasketa Hrvatska će biti domaćin skupine C koja će se igrati u zagrebačkoj Areni, a suparnici će joj biti Slovenija, Grčka, Makedonija, Nizozemska i Gruzija./HINA/