FOTO  Radnički-Budućnost u finalu memorijalnog turnira Marijofil Džidić

HKK Zrinjski, memorijal, Turnir Marijofil Džidić

U prvoj utakmici turnira košarkaši Radničkog su teškom mukom svladali momčad Mornara rezultatom 82:78. Kod pobjednika najbolji su bili Sinovec i Birčević koji su postigli po 16. koševa, dok je porađene predvodio Jelenić sa 20. poena.

U drugom susretu domaći Zrinjski pružio je dobar otpor Budućnosti u prvom dijelu, a gosti su u drugom uspjeli osigurati pobjedu. Na kraju je rezultat glasio 52:66. Do poluvremena se mlada momčad Zrinjskog dobro nosila sa svojim protivnicima koji su na odmor otišli sa prednošću 31:37. U drugom dijelu gosti su se odlijepili na desetak poena razlike i tu su prednost održali do kraja uprkos pokušajima Plemića da utakmicu učine neizvjesnom. Kod Zrinjskog najefikasniji je bio Klarica sa 19, dok je goste do pobjede predvodio Vučević sa 15. koševa.

Sutra u 18. sati i 30 minuta za 3. mjesto igraju HKK Zrinjski-KK Mornar, a u 20.sati i 30. minuta finale igraju KK Radnički-KK Budućnost.