Partizan ipak bio težak zalogaj

HKK Široki, HKK Široki, zakucavanje, kosarka, liga 13, najava, liga 13, najava, BIH, Njemačka, kosarka, Eurobasket, kosarka, Eurobasket, kosarka, Hrvatska, BIH, kosarka, BIH, Makedonija, Eurobasket, kosarka, liga 13, Euroliga, Euroliga, ABA liga, Euroliga, kosarka, ABA liga, ABA liga, Euroliga, kosarka, kosarka, crna kronika, kosarka, kosarka, ABA liga, rezultati, USŠ Sport talent, kosarka
Na samom početku mala svečanost kada je Predrag Mikulić sportski direktor kluba uručio Monografiju Širokog Brijega treneru gostiju Vujoševiću. Široki je u prvom poluvremenu igrao dobro. Od samog početka dosta disciplinirano u obrani i sa dobrim šutom. Posebice je bilo odlično na samom početku, dvije trice Špralje i Štembergera su otvorile utakmicu a Grgat je povećao iz igre. Tada je Široki igrao organizirano, disciplinirano i čvrsto. Trener Vlašić je iznenadio kolege na suprotnoj strani ali i dobar dio gledatelja početnom postavom u kojoj je igrao i mladi Ivan Ramljak. Koji je odlično odigrao, smirio je ofanzivne igrače Partizana te dosta dobro reagirao u obrani upravo njegovim koševima Široki j enapravio i prvu osjetniju prednost 13-6. Igrači iz Beograda su na početku dosta griješili tako da su domaći igrači strpljivo skupljali koševe i dvije minute prije kraja prve četvrtine Mason je pogodio tricu i Široki je vodio 18:7. A do kraja su Širokobriježani uspjeli sačuvati stečeno i prvi period rješiti u svoju korist 22:12. Široki je nadskako "gromade" u Partizanovoj ekipi 11:9

U drugi period Partizan ulazi nešto ozbiljnije prvo koševima Marića i Rašića smanjuje na 22:14, Široki se vraća preko Ramljaka. U tim trenutcima se igračiPartizana približuju na zaostatak od četiri koša (24:20) no Puljko u dva napada postiže dvije trice te dodatno bacanje i opet diže osjetno prednost na stranu domaćih. Ali onda neobjašniv pad u periodu od 15-18 minute, Partizan se potpuno vraća u igru te smanjuje, na poluvrijeme se otišlo ipak sa prednošću Širokog 34:31.

U nastavku domaći potpuno staju, obrana gostiju iz Beograda zonom zaključava prilaze svom košu. Širokom staje šut, a dosta se griješi u protoku lopte. Dok su domaći griješili gosti su prvo preko Marića prešli u vodstvo a daljnim srljanjem domaćina potpuno preokrenuti utakmicu na svoj mlin te na kraju sasvim zasluženo i pobjedili. Previše srljanja te loših reakcija domaćih a rezultat je jako malo postignutih koševa, neuobičajno malo. Partizan je to znao iskoristiti i na kraju rutinski slaviti.

Široki HT Eronet- Partizan 48:63 rezultat po četvrtinama (22:12, 12:19, 8:19, 6:13)

U idućoj utakmici Širokobriježani dočekuju Cibonu u srijedu  23.12.2009 u 20:00 u GSD Pecara.