Odlična večer Šarića i Bogdanovića, Phoenix nadigrao Warriorse

Bojan Bogdanović
Hrvatski košarkaš Dario Šarić je u pobjedi Phoenixa nad Golden Stateom zabio 16 koševa, Bojan Bogdanović je pobjedi svojih Utah Jazza pridonio sa 14 koševa, dok je Ivica Zubac u porazu LA Clippersa ubacio osam koševa. Šarić je odigrao 31 minutu i u tom je vremenu ubacio 16 koševa (šut iz igre 7/15, trice 2/5), dodavši pritom devet skokova, pet asistencija i isto toliko blokada za pobjedu Phoenixa od 121:110 nad Golden State Warriorsima koji su ostali bez Stepha Currya zbog loma lijeve ruke. Curry se ozlijedio u četvrtoj minuti treće četvrtine nakon sudara s centrom Sunsa Aronom Baynesom kada su Warriorsi zaostajali 54:83. Najbolji strijelac utakmice i Phoenixa bio je Devin Booker sa 31 ubačejem, a Baynes je utakmicu završio sa 24 koševa i 13 skokova, dok je Warriorse predvodio rookie Eric Paschall sa 20 koševa. Phoenix sada ima omjer pobjeda i poraza 2-2.

U okršaju Bogdanovićevih Utah Jazza i LA Clippersa Ivice Zubca u Salt Lake Cityju slavio je Jazz sa 110:96, a Bogdanović je u 31 minuti zabio 14 koševa (šut iz igre 5/11, trice 2/5), pridodavši tome četiri skoka i dvije asistencije. Najbolji pojedinac Utaha bio je Mike Conley sa 29 poena, dok je Donovan Mitchell dodao 24. Clipperse, koji su bili bez Kawhija Leonarda i Paula Georgea, predvodili su Lou Williams sa 24 koša i JaMychal Green sa 23 koša. Ivica Zubac je u 18 minuta upisao uz stopostotan šut iz igre osam koševa (4/4), osam skokova, jednu asistenciju i dva bloka. Obje momčadi imaju omjer pobjeda i poraza 3-1.

Portland Trail Blazers su sa 102:99 nadigrali Oklahoma City Thunder, a Mario Hezonja je za pobjedničku momčad odigrao 20 minuta i zabio dva koša (1/1) uz šest skokova. Kod Portlanda je najbolji bio Damian Lillard sa 23 koša, uključujući tri trice zaredom u zadnjoj četvrtini. Chris Paul je predvodio Thunder sa 21 košem. Houston Rockets su sa 159:158 pobijedili Washington Wizardse, a do pobjede ih je sa 59 koševa vodio James Harden. On je također odlučio utakmicu pogodivši slobodno bacanje 2.4 sekunde prije kraja. Russell Westbrook je dodao 17 koševa, 10 skokova i 12 asistencija Najbolji kod Washingtona bio je Bradley Beal sa 46 koševa.

Boston Celtics su sa 116:105 bili bolji od Milwaukee Bucksa, a Jayson Tatum je sa 25 koševa bio najbolji pojedinac pobjedničke momčadi. Kemba Walker je bio najbolji strijelac utakmice sa 32 koša, a Gordon Hayward je dodao 21 poen i 10 skokova. Giannis Antetokounmpo je za Milwaukee ubacio 22 koša uz 14 skokova, Khris Middleton 26 koševa, dok Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee. Cleveland Cavaliers su sa 117:111 nadigrali Chicago Bullse. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland kojeg je predvodio Tristan Thompson sa 23 ubačaja.