FOTO/VIDEO  NBA liga: Novogodišnja noć ponudila nam je hrvatski derbi

ABA liga, KK Cibona, KK Cedevita, Dario Šarić, Dario Šarić, kosarka, Dario Šarić, New Jersey Netsi, Darijo Šarić, ABA liga, Istanbul, košarkaš, košarkaška Euroliga, Dario Šarić, NBA liga , košarkaš, Dario Šarić, nba, NBA liga , Dario Šarić, nba, Dario Šarić, Dario Šarić, NBA liga , Dario Šarić, NBA liga , Dario Šarić, NBA liga , Dario Šarić, NBA liga , Darijo Šarić, Philadelphia 76, NBA liga , Darijo Šarić, Dragan Bender, Bogdan Bogdanović, NBA liga , NBA liga , Darijo Šarić, Dario Šarić, Bojan Bogdanović, NBA liga , Dario Šarić, NBA liga
Novogodišnja noć na NBA parketima ponudila nam je hrvatski derbi. S jedne strane za Philadelphiju 76ers nastupio je Dario Šarić, dok je s druge strane dres bolje Phoenix Sunsa branio Dragan Bender.
Slavili su na kraju košarkaši Phile i to ponajviše zahvaljujući Dariju Šariću koji je sa stilom zatvorio staru godinu u NBA ligi. Nakon što je prije dva dana nosio svoju momčad do trijumfa nad Denverom, isto je noćas ponovio i protiv Phoenixa.

U pobjedi Sixersa nad Sunsima rezultatom 123:110, hrvatski reprezentativac postigao je 27 poena, čime je izjednačio ovosezonski rekord kojeg je postavio prije dva tjedna protvi Bullsa. Za pola sata na parketu gađao je sjajnih 9/13 (69%) za dva te fantastičnih 4/5 za tri (80%) i pogodio svih pet bacanja.

Dario je tome dodao četiri skoka, dvije podijeljene lopte, tri osvojene, blokadu i četiri izgubljene.

Šariću je ovo treća uzastopna utakmica na kojoj je postigao 20 ili više poena i sedma ukupno ove sezone.

Kod Sunsa je niz mečeva na kojima je zabio dvoznamenkasti broj produljio na 16. To mu je druga najdulja takva serija otkako je došao u NBA. Prošle sezone razvukao ju je na 22 utakmice.

U istoj utakmici, Dragan Bender odigrao je 22 minute za Phoenix, ubacio je tri poena (1/3, trica 1/1), dodao je dvije asistencije i izgubljenu loptu.

Dobru novogodišnju večer imao je i Bojan Bogdanović iako je njegova Indiana upisala poraz od Minnesote, rezultatom 107:90. Hrvatski reprezentativac igrao je 21 minutu te upisao 13 poena (4/7 šut za dva, 3/6 trica, 2/2 slobodna bacanja) te tome dodao jedan skok, dvije asistencije i osvojenu loptu.

LA Lakersi izgubili su u Houstonu rezultatom 148:142 nakon čak dva produžetka. Ivica Zubac bio je u sastavu, ali nije dobio minutažu.