FOTO/VIDEO  NBA liga: 'Brada' i Houston Rocketsi uništili San Antonio Spurse

James Harden , nba, NBA liga , kosarka, James Harden , nba, NBA liga , Houston Rockets, NBA liga , James Harden , James Harden , NBA liga , Houston Rockets, James Harden , James Harden , NBA liga , James Harden
Houston je u San Antoniju iznenadio domaćine izgradivši već u prvom poluvremenu 30 koševa prednosti (69-39), a najvećih 39 razlike bilo je u 42. minuti (119-80), kad su glavne zvijezde obiju momčadi preselile na klupu.

Trevor Ariza je sa 23 koša bio najbolji strijelac raspucanih Rocketsa koji su pogodili 22 trice iz 50 pokušaja. Centar Clint Capela je ubacio 20 koševa uz 13 skokova, a James Harden je spojio 20 poena i 14 asistencija. Kawhi Leonard je za Spurse postigao 21 koš, imao 11 skokova i šest asistencija. San Antonio je iz igre gađao samo 37 % (31/84).Priliku za iskupljenje pred svojim navijačima Spursi će imati u noći sa srijede na četvrtak (3.30 sati iza ponoći), kad je na rasporedu druga utakmica serije na četiri pobjede.

U noći s utorka na srijedu (2 sata) drugu utakmicu serije odigrat će Boston i Washington, u kojoj Celticsi vode 1-0, a u Oaklandu će se Golden State i Utah Jazz (4.30 sati) sučeliti u prvoj utakmici njihove borbe za mjesto u finalu Zapadne konferencije.