FOTO/VIDEO  NBA liga: Bojan Bogdanović sjajan, Netsi poraženi

Bojan Bogdanović
Bojan Bogdanović je sinoć bio jedini Hrvat koji je istrčao na terene NBA parketa i zabio 19 koševa u porazu svojih Brooklyn Netsa od Los Angeles Clippersa od 95-105.

Bogdanović je igrao 35:37 minuta i ugrabio još šest skokova i jednu asistenciju. Clipperse je predvodio Jamal Crawford koji je postigao 26 poena, dok je Chris Paul dodao 23 koša uz 12 asistencija. Kod Brooklyna je najučinkovitiji bio Brook Lopez s 25 koševa i 10 skokova. Crawford koji je ušao u igru s klupe nosio je Clipperse u zadnjoj četvrtini dovevši ih do prvog vodstva od dva razlike.

Brooklyn je nadigrao Clipperse sa 16-4 pred kraj treće četvrtine, od čega je sedam koševa zabio Bogdanović, za prednost Netsa od šest pogodaka. Los Angeles je na to odgovorio zabivši zadnjih osam koševa u četvrtini nakon čega je poveo sa 81-79 na početku zadnjeg dijela utakmice.