Nakon lošeg prvog poluvremena košarkaši Širokog rasturili Mladost i ušli u finale Kupa BiH

hkk Zrinjski- hkk Široki
očetak utakmice i prvo poluvrijeme nisu dali naslutiti dobar rezultat za košarkaše trenera Vujanovića (22-14 .. 14-6). Na odmor se otišlo s popriličnom prednosti domaćih košarkaša (36:20).

Drugo poluvrijeme donosi bolju igru gostiju koji su u svlačionici očigledno dobili dobre upute kako se vratiti u ovaj susret pa su treću četvrtinu riješili u svoju korist (16:26). Na kraju trećeg dijela utakmice rezultat je bio (52:46) što je gostima bio znak da su još u igri. Zadnji dio utakmice košarkaši Širokog nastavljaju u dobrom ritmu pa su tri minute prije kraja imali rezultat 63:64 a on je pomalo nagovijestio dramatičan rasplet i kraj, što se i dogodilo, dvije minute prije kraja Široki ima prednost od dva koša 64:66.

U zadnje dvije minute Široki pokazuje da ima koncentraciju za dobit ovu važnu utakmicu na vrućem terenu što im i uspijeva (68:77). Danas ih čeka finalna utakmica sa starim rivalima Igokeom iz Aleksandrovca.