FOTO  Mladi Mostarci u Splitu osvojili FIBA Eurotour 3x3 basket

Eurobasket, fiba, Mirza Manjgo, ivan kuzman, josip prskalo

U konkurenciji U18 ekipa mostarski Paćenici osvojili su prvo mjesto. Ekipu su činila tri igrača iz Mostara, a to su Mirza Manjgo, Ivan Kuzman i Josip Prskalo. U finalnom susretu savladali su domaću, splitsku i vrlo jaku ekipu Tintilinića rezultatom 14-10.

Portal hercegovina.info ovim putem im čestita jer su uspjeli donijeti pehar u Mostar s vrlo cijenjenog turnira.

U seniorskom natjecanju titula ostaje u rukama Splićana, ekipe Cedevita Statist koji su u finalnom dvoboju savladali ekipu Ecos Romari iz Viteza. Pobjednička ekipa je peta ekipa svijeta pa su opravdano obranili ulogu favorita. Pobjednici i finalisti s turnira sebi su obezbjedili odlazak u Bukurešt na još jedan basket turnir na kojem će sudjelovati ekipe iz cijele Europe.