Košarkaši Širokog na otvaranju sezone bolji od favorizirane Bosne

HKK ZRINJSKI-HKK Široki
...a danas se to na Pecari i dogodilo pošto je domaćin slavio zasluženu pobjedu 71:66 (12:14, 20:12, 21:22, 18:18).

Za ovaj mladi širokobriješki tim današnji trijumf je uistinu velika stvar i sigurno im daje dodatnu snagu pred nastavak sezone u Ligi 11. Gosti su nakon prve četvrtine, koju možemo okarakterizirati kao četvrtinu tvrdih i čvrstih obrana, vodili 14:12, međutim u drugih deset minuta ipak su se razigrali poletni Širokobriježani i na poluvrijeme otišli s prednošću 32:26.

Igrao je Široki odlično i u trećoj dionici, vodio i sa 53:44, no suci nažalost nisu "igrali" kako bi trebali pa smo ih primorani spominjati budući da su kroz par navrata goste "vraćali" u život. Tako i odlukom da na isteku treće dionice dosude prekršaj za tri slobodna bacanja, iako ga uistinu nije bilo, a povrh svega širokobriješka klupa je zaradila tehničku, pa je Bosna realiziravši četiri slobodna bacanja smanjila na ipak podnošljivih 53:48.

Približili su se gosti u toj završnoj dionici na minimalnih 57:56, no tada su se razigrali najbolji igrači utakmice Josip Naletilić i Mateo Drežnjak, te domaćine ponovno odveli na pristojnu razliku, pa je Široki rutinski priveo susret kraju i slavio sa 71:66.

Josip Naletilić je utakmicu završio sa 20 poena, a dodao je i 4 skoka, te 3 asistencije, dok se Mateo Drežnjak zaustavio na 13 postignutih poena. Dvoznamenkast kod Širokog još je bio Karačić s 10 poena, dok je kod gostiju prednjačio iskusni Goran Ikonić s 15 poena. Đelmo je imao učinak od 14 poena i 7 skokova, a Pašajlić uz 10 poena ubacio 5 poena i 4 skoka.

Liga 11 Prvenstva BiH: HKK Široki - Bosna Royal 71:66 (12:14, 20:12, 21:22, 18:18)

HKK ŠIROKI: Naletilić 20, Lončar 8, A. Planinić, Mikulić 4, Čolak 7, Zubac 5, Šušak, Karačić 10, Čović, M. Drežnjak 13, D. Drežnjak 4, Batinić. Trener: Mladen Vušković.

KK BOSNA ROYAL: Walker, Pašajlić 10, Ikonić 15, Knežević 3, Antunović, Bradford 7, Rešidović 2, Ćurevac 3, Đelmo 14, Radukić 7, Šturanović 5, Durak. Trener: Aleksandar Damjanović.