Košarkaši HKK Široki osvojili memorijalni turnir 'Široki 2019'

sport, memorijanlni turnir, Pecara, HKK Široki, KK Split, OKK Spars, HKK Široki, KK Mladost, HKK Široki, aba 2 liga, HKK Široki Brijeg, aba 2 liga, HKK Široki Brijeg, OKK Spars, HKK Široki

Košarkaši prvaka Bosne i Hercegovine HKK Široki pobjednici su ovogodišnjeg izdanja memorijanog turnira "Široki 2019". Oni su u finalu na Pecari savladali košarkaše Splita rezultatom 98:83.

Sjajni Jure Zubac s 29 koševa predvodio je Širokobriježane do pobjede dok su braća Mateo i Dario Drežnjak postigli 18 odnosno 15 poena.

Najbolji kod Splita bio je Kedžo sa 17 koševa dok je 15 dodao Mate Kalajžić. U susretu za treće mjesto Sparsi su savladali Sutjesku rezultatom 74:73.

Najboljim igračem proglašen je Jure Zubac dok je najbolji strijelac turnira bio Splitov Mateo Kedžo. Širokobriježani su mjesec dana prije početka prvenstva Bosne i Hercegovine te nešto manje do starta ABA 2 lige pokazali više nego zavidnu formu.