KK Vogošća-HKK Zrinjski 74:72

HKK Zrinjski, KK Vogošća
Naime, Plemići su izgubili večeras u Vogošći od istoimenog domaćina, i to je domaćinima prva pobjeda u ovoj sezoni.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, a na odmor se otišlo sa prednošću Zrinjskog 38:37. Ključna je bila treća četvrtina koju su domaćini dobili 23:18, te su u zadnju četvrtinu ušli sa vodstvom 60:56. Pokušali su Plemići preokrenuti rezultat u zadnjoj četvrtini, ali nisu uspjeli. 48 sekundi do kraja rezultat je glasio 72:72, da bi Kahriman iz slobodnih bacanja donio vodstvo domaćinima 74:72. U zadnjem napadu imao je Zrinjski napad koji je završio Hasandić promašajem za slavlje domaćina koji su ni krivi ni dužni došli do prve pobjede.

Kod Zrinjskog bolji od ostalih bili su Hasandić sa 15, te Klarica sa 14, dok su domaćine ka pobjedi vodili Hadžifejzović sa 17, te Kahriman, Hujdurović i Radan sa po 13 poena.