FOTO  KK Sloboda-HKK Zrinjski 79:81 (35-40)

Košarkaši HKK Zrinjski večeras su gostovali u Tuzli kod KK Sloboda.

KK Sloboda-HKK Zrinjski 79:81 (16:19,19:21,24:19,20:22)

KK Sloboda: Jakupović, Nalatelić, Mirković, Božović, Hasandić, Lasetović, Čerkezović, Dedajić, Omerović, Hrnčić, Islamović, Gutić, Nezirić

KK Zrinjski: Šutalo, Pajić ,Smajlagić, Sokolović, Golemac, Zlomislić, Todorović, Miličević, Pandurić, Ljuljić, Ramljak i Šmadan.

Nakon početne inicijative i vodstva domaćih košarkaša Plemići preuzimaju kontrolu igre i dobijaju prvu četvrtinu 19:16 . Drugu četvrtinu Plemiči su u potpunosti kontrolirali napravivši 10 poena razlike, ali u zadnjoj minuti ove četvrtine domači koriste pogreške gostujućih košarkaša te smanjuju rezultatsku prednost Plemića. Rezultat poluvremena pokazivao je 40:35 u korist Plemića. Treću četvrtinu Plemići dobro počinju prave ponovo 10 razlike ali domaći furioznim prokretom dobijaju treću četvrtinu rezultatom 24:19. U četvrtoj četvrtini izjednačena igra sa puno grešaka obje ekipe ipak ovu četvrtinu dobija ekipa  HKK Zrinjski   rezultatom 22:20.

Na kraju 79:81 za  Plemiće, više nego zaslužena pobjeda HKK Zrinjski i nastavak pobjedonosnog niza Plemića. Kod domaće ekipe istakli su se: Naaletilić 12 poena,Mirković  9 poena  ,Božović  24 poena , a Todorović 20 poena i 6 skokova , Sokolović 14 poena i Smajlagić 18 poena  i 7 skokova  su se istakli u pobjedi Plemića.