FOTO  KK Posušje - OKK Sloboda

KK Posušje - OKK Sloboda

KK Posušje je u sve četvrtine bio u prednosti s minimalno dva koša razlike 16:12, 35:32, 52:50, 73:70 i time upisao treću pobjedu ove sezone. OKK Sloboda je posljednje dvije utakmice poražen, prošli vikend na domaćem terenu od  HKK -Zrinjski. Za KK Posušje najviše koševa dao je Ivan Baković -22, a za goste Saša Džambić -21.

Trener KK Posušje Tihomir Mustapić je istaknuo: „Dobili smo utakmicu u teškim uvjetima, posebice zbog toga što Goran Jelčić još izgledno vrijeme neće nastupat zbog povrede, te  smo  u zadnji čas saznali i da je  Nikola Ivišić dobio trovanje, a cijeli tjedan spremamo njegovu leđnu igru. Ta cijela situacija nas je koncepcijski poremetila. Imali smo problem u rotaciji, no igrači s klupe  reagirali su odlično. U prvom četvrtini igrali smo dobro, dok smo u drugoj otišli na deset koševa razlike i onda opet loše, posebice zbog deset promašenih slobodnih bacanja. U drugom poluvremenu do izražaja  je došla naša nemogućnost rotiranja, umor Marka Lovrića, te loša forma Krešimira Mustapića, izazvana nedavnom povredom. Pohvalio bih fantastičnu igru Ivice Širića, odličnu reakciju Ante Leke i Nikole Vlajčića. Sve u svemu, prezadovoljan sam ovom igrom jer je momčad iz Tuzle jak protivnik." Trener OKK Sloboda Damir Mulaomerović je čestitao domaćinima na igri i prokomentirao: „Mislim da je presudilo par lopti i naša dekoncentracija. I mi da smo pobijedili ne bi bilo nezasluženo."

U utakmici šestog kola posuškoj ekipi protivnik je HKK Zrinjski.