KK Igokea-HKK Zrinjski 98:75

Zrinjski Igokea

Košarkaši Igokee nanijeli su danas Zrinjskom prvi poraz u Ligi 6 za prvaka BiH, a već od početka je domaći tim bio bolji i dobio je prvu četvrtinu rezultatom 25-19. Zrinjski ove sezone igra odlično i dobro je odigrao drugu četvrtinu, te je prije poluvremena uspio smanjiti vodstvo Igokee na svega 4 poena.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom domaćina od 43-39. Domaći tim je večeras bio favorit, a razliku u kvalitetu igračkog kadra je pokazao kroz treću četvrtinu, u kojoj je praktično osigurao pobjedu. Rezultat je prije posljednjih 10 minuta utakmice glasio 71-57. Do kraja susreta, Igokea je nastavila povećavati svoju prednost, a na kraju je slavila trijumf rezultatom 98-75. Đorđe Milošević je za Igokeu ubacio 19 poena, uz 13 skokova i 3 asistencije. Božo Đurasović je ubacio 21 poen, uz 11 skokova i asistenciju, te je bio najefikasniji igrač Zrinjskog.