KK Igokea-HKK Široki Wwin 89:73

Sinoć su izabranici Ivana Velića poraženi od Igokee u Laktašima rezultatom 89:73 (26:17, 26:26, 21:8, 16:22). U derbiju dva najbolja bh. kluba Igokea je bez većih problema slavila pobjedu protiv Širokog koji se nalazi u velikoj krizi rezultata, dok momčad Draga Bajića krupnim koracima krči put ka Euroligi.

Već od prve četvrtine znalo se da bodovi ostaju u Laktašima. Igokea je preuzela vodstvo od 10-ak koševa koje su održavali sve do poluvremenu. Nakon odmora su samo ubacili u višu brzinu i sigurno zapečatili novu pobjedu. U ključnoj trećoj četvrtini Igokea je Široki ostavila na osam poena. U posljednjoj četvrtini Širokobriježani su uspjeli samo ublažiti poraz.

Domaće su do pobjede vodili Jorović sa 19 poena (8-8 za dva poena), te Dozet (11), Brkić i Joksimović (10). Najefikasniji u redovima Širokog bili su Peršić sa 18 koševa, Šutalo sa 14 koševa te Šakić sa 13 koševa, dok je Darko Planinić utakmicu završio sa šest poena i pet prekršaja.