KK Budućnost-KK Široki Wwin 68:61

Momčad Ivana Velića u 22. kolu ABA lige gostovala je kod izravnog konkurenta za final four. U slučaju da je Široki slavio u ovom susretu, šanse za F4 bile bi puno izglednije. No, ipak, ne treba puno dramatizirati jer je Široki već do sada napravio veliki rezultat ove sezone u ABA ligi.

Široki Wwin dobro se držao u prvoj četvrtini u kojoj je izgubio s tek pola koša razlike (14-13). Ipak, druga četvrtina u potpunosti je pripala domaćoj momčadi koja do kraja poluvremena svoju prednost diže na visokih +10, odnosno 36-26. Široki u nastavku susreta igra puno bolje s puno više agresivnosti i u trećoj četvrtini smanjuje prednost domaćih na +7 (53-46). U nastavku su Širokobriježani pokušali stići zaostatak od -7 koševa razlike, ali bezuspješno. Budućnost je na kraju susreta slavila s konačnih 68-61.

Najefikasniji kod Širokog bili su Collins(15), Vladović(15), Pilepić(10) i Planinić(10). Kod Budućnosti najviše je zabio Dubljević(15).