Ivan Karačić vodio Široki do pobjede u Mrkonjić Gradu

HKK Široki Brijeg, HKK Zrinjski, HKK Široki Brijeg, kk spars, HKK Široki Brijeg, KK Radnik, HKK Široki Brijeg, KK Student, HKK Široki, KK Student, HKK Široki Brijeg, KK Vogošća, HKK Široki Brijeg, HKK Široki, OKK Sloboda, kk Sloboda, HKK Široki, OKK Sloboda, HKK Široki Brijeg, KK Kakanj, HKK Široki Brijeg, HKK Zrinjski, HKK Široki Brijeg, KK Radnik, Igor Jelčić, HKK Široki Brijeg, HKK Široki Brijeg, KK Igokea
Treća vezana pobjeda stigla je na gostovanju u Mrkonjić Gradu gdje su Širokobriježani pobijedili domaću Mladost 77:71 (19:19, 19:17, 20:17, 19:18), pa su prvi dio natjecanja Lige 11 okončali s pozitivnim skorom 6-4.

Očekivala se neizvjesna i teška utakmica protiv Mladosti, a ključ iznimno značajnog trijumfa Širokog bio je Ivan Karačić koji je zabio 27 poena i pridodao 11 skokova, međutim čestitke zaslužuje i ostatak ove momčadi.

Široki je poenima Zubca i upravo Karačića na otvaranju susreta poveo 5:0, vodio zatim i 10:3, a domaćin je po prvi put do prednosti stigao u završnici prve četvrtine kada je semafor pokazivao 17:16 da bi prvih deset minuta bilo okončano s neodlučenih 19:19.

Gosti su u 14. minuti vodili 27:22, ali se Mladost još jedanput vraća i preuzima vodstvo (28:27). Uslijedilo je razdoblje rezultatske izjednačenosti, pa je Široki na poluvremenu imao laganih 38:36 na svome kontu.

Gosti su odlično otvorili nastavak susreta i serijom 6:0 stigli do vodstva 44:36, a nešto kasnije po prvi i jedini put i dvoznamenkaste prednosti - 49:39, ali uporni domaćini još se jedanput vraćaju i približavaju na 48:51.

U završnu četvrtinu Široki je unio višak od pet poena (58:53), nastavila je Mladost hvatati priključak, pa su momci Gorana Sladojevića na 2.40 minuta do kraja stigli na -1 (69:70), ali više od toga nisu mogli pošto Široki poenima Lončara s crte slobodnih bacanja, te tricom Matea Drežnjaka radi seriju 5:0 i odlazi na 75:69, a samim time ipak rutinski privodi dvoboj kraju.

Kao što rekosmo prvo ime utakmice s 27 poena i 11 skokova bio je Ivan Karačić, a vrlo dobri bili su i Lončar s 13 poena i 5 skokova, Mikulić s učinkom od 12 poena, 4 skoka i 4 asistencije, te Mateo Drežnjak s 11 poena i 4 asistencije.

Najbolji pojedinci kod Mladosti bili su Stefan Mijović s 14 poena, 8 skokova i 4 asistencije, odnosno Sreten Knežević s 14 poena i 6 skokova.

MRKONJIĆ GRAD - Gradska sportska dvorana. Susret 11. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Mladost - Široki 71:77 (19:19, 17:19, 17:20, 18:19).

KK MLADOST: Dumić 6, Kljajić, Aleksić 6, Srdić, Mijović 14, Jotić, Radivojević 6, Ljuboja, Milanović 2, Torbica 5, Knežević 14, Majić 12. Trener: Goran Sladojević.

HKK ŠIROKI: Naletilić 4, Lončar 13, Planinić, Mikulić 12, Čolak, Zubac 10, Šušak, Karačić 27, M. Drežnjak 11, D. Drežnjak, Batinić. Trener: Damir Vujanović.

Rezultati 11. kola:

Mladost - Široki 71:77, Student - Kakanj 78:76, Radnik - Zrinjski 70:74, Spars - Bošnjak 82:72, Royal Bosna - Sloboda (nedjelja, 20.00). Slobodna je bila Vogošća.

Poredak:

Zrinjski 9-1, Spars 8-2, Royal Bosna 7-2, Kakanj 7-3, Široki 6-4, Student 5-5, Sloboda 4-5, Radnik 4-6, Mladost 3-7, Vogošća 1-9, Bošnjak 0-10.