Igokea očitala lekciju Širokom na startu Lige za prvaka

HKK Široki Brijeg, HKK Zrinjski, HKK Široki Brijeg, kk spars, HKK Široki Brijeg, KK Radnik, HKK Široki Brijeg, KK Student, HKK Široki, KK Student, HKK Široki Brijeg, KK Vogošća, HKK Široki Brijeg, HKK Široki, OKK Sloboda, kk Sloboda, HKK Široki, OKK Sloboda, HKK Široki Brijeg, KK Kakanj, HKK Široki Brijeg, HKK Zrinjski, HKK Široki Brijeg, KK Radnik, Igor Jelčić, HKK Široki Brijeg, HKK Široki Brijeg, KK Igokea
...poigrala sa Širokobriježanima i na kraju posve zasluženo ubilježila uvjerljiv trijumf opravdavši ulogu prvog favorita u Prvenstvu BiH.

Gosti su se korektno držali do pred kraj prve četvrtine, imali čak i minimalnu prednost 13:12, no nakon prvih deset minuta domaćin je ipak vodio 25:19, a najbolji dojam kod Širokog u tih uvodnih deset minuta ostavio je Mateo Čolak s 9 postignutih poena.

Pri rezultatu 31:26 u drugoj četvrtini uslijedila je serija Bajićeve momčadi od 13:0, pa su oni već sredinom drugog perioda igre vodili s uvjerljivih 44:26. Nakon prvoga dijela rezultat je glasio 52:32, a igrače domaćeg sastava posebno dobro služio je šut za tri poena pošto su imali 8 ubačaja iz 12 pokušaja, odnosno sjajnih 66%.

Igokea nije posustajala ni u nastavku susreta, pa je drugo poluvrijeme otvorila sa 17:4 i tako u 26. minuti imala već ogromnih 69:36, odnosno 73:43 na isteku trećega razdoblja igre.

Najveća prednost ostvarena je sredinom završne četvrtine kada je u jednom trenutku semafor dvorane Nenad Baštinac pokazivao rezultat 83:48, no u posljednjim minutama dvoboja gosti su donekle ublažili poraz smanjivši na konačnih 91:63.

Aleksandar Ponjavić je s učinkom od 14 poena i 4 asistencije predvodio pobjedničku momčad, Marko Ljubičić je dodao 13 poena i 6 asistencija, a Nikola Jevtović 13 poena i 5 skokova.

Elijah Macon je sa 18 poena i 5 skokova predvodio Široki, dok su Cromer i Čolak zabili po 11 poena.

ALEKSANDROVAC - Dvorana Nenad Baštinac. Utakmica 1. kola Lige za prvaka: Igokea - Široki 91:63(25:19, 27:13, 21:11, 18:20)

KK IGOKEA: Ponjavić 14, Artis 8, Gajić 7, Glogovac 5, Nikolić 6, Janković, Milošević 5, Jevtović 13, Radivojević 8, Ljubičić 13, Rikić 10. Trener: Dragan Bajić.

HKK ŠIROKI: Naletilić, Lončar 2, Junaković 10, Cromer 11, Čolak 11, Zubac 2, Mason 18, Karačić, M. Drežnjak 6, D. Drežnjak, Batinić 3, Damjanović. Trener: Damir Vujanović.