Hrvatska razbila Rumunjsku i izborila drugu fazu kvalifikacija za SP

Dario Šarić, NBA draft, Dario Šarić, NBA liga , Hrvatska

Hrvatska košarkaška reprezentacija je s uvjerljivih 90:63 pobijedila Rumunjsku u Cluju. Ovom pobjedom su izabranici Dražena Anzulovića izborili drugu fazu kvalifikacija i ostali u igri za Svjetsko prvenstvo.

Rumunjska se dobro držala do kraja prve četvrtine, nakon koje je Hrvatska vodila s minimalnih 19:18.
U drugoj četvrtini dolazi do odvajanja Hrvatske, koja je na poluvrijeme otišla s prednošću 44:31. Odličnu rolu odigrao je rezervni playmaker Jakov Mustapić koji je u pet minuta ubacio dvije trice uz jednu ukradenu loptu.

U nastavku se Rumunjska raspala, a Hrvatska je otišla i na više od 20 koševa razlike te mirno privela utakmicu kraju.

Najbolji je u Hrvatskoj bio Dario Šarić s 22 koša, 12 skokova i pet asistencija. Ivica Zubac je ubacio 20 uz devet skokova. Bojan Bogdanović je dodao osam poena i pet asistencija, dok je Mustapić ubacio devet koševa.

Protivnici u drugom krugu bit će Litva, Poljska i Mađarska. Sljedeće utakmice su u rujnu, a Hrvatska prenosi tri pobjede.