FOTO  HKK Zrinjski slavio na Širokom i osvojio Kup Herceg Bosne

HKK Široki, HKK Zrinjski

Utakmicu su bolje otvorili domaći košarkaši i prva četvrtina završava rezultatom 19:10. Drugu četvrtinu Zrinjski zapičinje sa 7:0, a u 15 minuti Zrinjski dolazi u vodstvo 24:25.

Široki se nakon toga vraća i uspješnom serijom okreće rezultat u svoju korist. Na poluvrijeme se ide rezultatom 34:29.

u trećoj četvrtini Zrinjski je bio bolji. Imali su Plemići prednost od 6 koševa razlike, ali sa zvukom sirene Široki trojkom smanjuje na 50:53.

I zadnjoj četvrtini Široki uspijeva vratiti vodstvo, ali je to bilo kratkog daha jer Plemići opet preuzimaju stvar u svoje ruke. Zrinjski ima prednost 62:70, a do kraja je ostalo samo minut i 20 sekundi. Široki je do kraja pokušao napraviti preiokret, ali Plemići to nisu dopustili i na kraju su slavili rezultatom 66:74.

Na kraju zaslužena pobjeda Zrinjskog koja je tim veća što je treća u posljednjiih tjedan dana u tri različita natjecanja.