FOTO  HKK Zrinjski poražen na svom terenu od KK Leotar 79:88

HKK Zrinjski-KK Leotar

Večeras je u SD Bijeli Brijeg odigrano 6. kolo Košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine Liga 12.

Zrinjski je loše ušao u utakmicu i prva četvrtina pripala je gostima i završila je rezutatom 14:26.

U nastavku Zrinjski je krenuo bolje pa druga četvrtina pripada domaćinu sa rezutatom 31:18. Na poluvrijeme se odlazi sa rezulatatom 45:44 za domaćine.

Treća četvrtina je sličila na onu prvu. Gosti su bolji, kontroliraju igru i rezultat toga je 60:68 na kraju treće dionice.

U zadnjoj četvrtini Zrinjski je ubacio u brzinu više, mogli su Plemići do novog preokreta, ali u ključnim momentima su griješili. što su gosti iskoristili da privedu utakmicu kraju. Utakmica je završila pobjedom gostiju sa rezultato 79:88.

HKK Zrinjski: Bruggeman 20, Vranješ 2, Bjelica 16, Glogovac 6, Zlomislić 1, Kapita 12, Soldo, Šabić 6, Radak, Džajić, Žunić, Danilović 16

KK Leotar: Aleksić 5, Tunguz, Rikalo 27, Andrejević 16, Milošević 6, Tupanjanin, Raičević 2, Damjanović 5, Miodragović, Ninković 13, Šakotić 9, Dedijer 5