FOTO  HKK Zrinjski: Plemići razbili Slobodu u Tuzli 101:72

kk Sloboda, HKK Zrinjski

Nakon slavlja na gostovanju kod Mladosti Plemići su večeras bili na novom teškom ispitu u Tuzli kod Slobode.

Prvau četvrtinu Zrinjski je imao konstantno prednost i ona je završila rezultatom 19:23.

U drugoj četvrtini Zrinjski igra dobro, a domaći se muče i u obrani i u napadu. U 17 minuti utakmice Plemići imaju prednost 24:39. Na odmor se ide rezultatom 28:43.

Treča četvrtina protiče u dosta izjednačenoj igri,što je Zrinjskom i odgovaralo s obzirom na veliku prednost. Treča ćetvrtina završava rezultatom 53:67.

U 33. minuti Plemiči imaju 55:75 i već tada je utakmica bila riješena. Do kraja je domaćin pokušavao trojkama smanjiti rezultat, ali večeras su namjerili na puno kvalitetnijeg protivnika koji nije dozvolio nikakav preokret,

Na kraju čista i zaslužena pobjeda Zrinjskog rezultatom 101:72.

Kod Plemića su se istakli Todorovič sa 24 i Miličević sa 23 koša.