FOTO  HKK Zrinjski - OKK Sloboda 60:52 (31-24)

HKK Zrinjski, OKK Sloboda, košarkaši
HKK Zrinjski je u osmom kolu stigao do šeste pobjede i postao lider na ljestvici  Lige za opstanak, dok je Sloboda upisala četvrti poraz i dalje strahuje za svoj status u najboljem rangu bh. košarke. Tuzlaci su dobili prvu četvrtinu sa 15:13, ali je Sloboda odigrala jako loše u narednih 10 minuta (18:9), pa je Zrinjski na poluvremenu vodio 31:24. U nastavku su Plemići s uspjehom održavali prednost nad gostujućom momčadi, koja nije uspjevala da sustigne ekipu Zrinjskog.
Najbolji igrač u pobjedi Zrinjskog bio je Demić sa 21 poenom, dok je Brawn dodao 13, a Šamadan 12 poena.Kod gostiju bolji od ostalih bili su Džambić i Muratović su ubacili po 15 poena.

HKK Zrinjski - OKK Sloboda 60:52 (13:15, 18:9, 15:17, 14:11)

HKK Zrinjski: Manjgo, Golemac, Gilja, Hukara, Petrić, Pavić 12, Princ 2, Demić 21, Brawn 13, Planinić, Šamadan 12, Brajković.
Sloboda: Pilavdžić, Ahmedić, Hasandić, Sekulović 9, Latifagić 4, Džambić 15, Tanasilović, Čerkezović, Jakupović, Muratović 15, Sinandinović 9, Sarajlić