FOTO  HKK Zrinjski - KK Spars 88:72

zrinjski - spars
...je HKK Zrinjski dočekao KK Sparse. U prvoj utakmici u Mostaru slavili su gosti, dok su Plemići slavili u Sarajevu i vratili sve na početak.

Utakmica se igrala u paklenoj atmosferi pred više od 1500 navijača Zrinjskog.

Prva četvrtina završila je rezultatom 19:19, a na odmor se otišlo s prednošću gostiju iz Sarajeva 43:45.

Treća četvrtina završila je rezultatom 57:60 za momčad Sparsa. U zadnjoj četvrtini Plemići nošeni punom dvoranom lome protivnika i prave nedostižnu razliku. Kraj utakmice donosi rezultat 88:72 za Zrinjski i veliko slavlje košarkaša iz Mostara koje znači ulazak u finale, ali i plasman u 2 ABA Ligu.

Najefikasniji u ekipi Zrinjskog bili su Marko Ramljak sa 21 poenom i osam skokova, Murry je postigao isti broj poena uz sedam skokova. Brummit je  postigao 12 poena uz devet skokova. Kod gostiju najefikasniji je bio Durmo sa 20 poena i devet skokova.