FOTO  HKK Zrinjski - KK Sloboda 85:69 (40:39)

HKK Zrinjski, kk Sloboda

Večeras u  okviru 17. kola košarkaškog  Prvenstva BiH u dvorani Bijeli Brijeg u Mostaru gostovala je ekipa KK Sloboda iz Tuzle .

HKK Zrinjski - KK Sloboda 85:69 (17:22, 23-17, 20-17, 25-13)

HKK Zrinjski: Kuzman, Igrutinović, Smajlagić, Sokolović, Golemac, Demić, Ramljak, Barač, Brummitt, Miličević, Ljujić, Šamadan

KK Sloboda: Jakupović, Hasandić, Tyron Jumond, Latifagić, Dedajić, Čerkezović, Muratović, Petrov, Joseph Daniel, Ahmedović, Rikalo, Čampara

Prvo poluvrijeme Plemići započinju nesigurno i prava je sreća da to gosti nisu uspjeli iskoristiti. Omjer šuta za tri poena je bio više nego katastrofalan samo 1 ubačaj od 14 pokušaja. Trice nisu išle ali za dva poena bio je 78% te samo jedan promašaj sa linije slobodnih bacanja . Ipak košarkaši Zrinjskog dobijaju prvo poluvrijeme sa minimalnom razlikom 40-39.

Drugo poluvrijeme Plemići kontroliraju meč, iako problem za tri poena ostaje nerješiva enigma. HKK Zrinjski dobija i treću četvrtinu 20-17.

Krajnji rezultat utakmice glasi 85:69 za Plemiće koji su i više nego zasluženo slavili pobjedu nad košarkašima Slobode koja je cijelu utakmicu (izuzev prve četvrtine) bila u podređenom položaju.

Na kraju još podatak da su Plemići za tri poena imali ''mršavih'' 16% ili samo 5 ubačenih od 30 pokušaja.

Kod Zrinjskog su se istakli Sokolović sa 14 koševa, Ramljak sa 10, Ljujić sa 16, Brummitt sa 17 i 7 skokova, te Smajlagić i Ljujić sa 13 koševa. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Hasandić sa 24 koša  i Joseph Daniel sa 14 koševa i 8 skokova.