FOTO  HKK Zrinjski - KK Igokea 80:85

Zrinjski - Igokea 80:85
Plemići su u meč ušli bez ikakvog respekta prema protivniku koji je veliki favorit za osvajanje prvenstva.

Prvu četvrtinu Zrinjski je odigrao odlično i na kraju iste rezultat je glasio 34:28. Do odmora Igokea se pokušaval vratiti u susret, ali samo su uspjeli smanjiti vodstvo Zrinjskog na 52:46. U ovom prvom dijelu sjajan je bio Knežević koji je postigao 20 poena.

Gosti u drugi dio ulaze sa 6:0 i poravnavaju na 52:52, ali se Zrinjski vraća te ponovo dolazi do prednosti.  U zadnju četvrtinu se ulazi rezultatom 66:63. U zadnju četvrtinu gosti ulaze sa 9:0. Kada se činilo da će gosti privesti utakmicu kraju, Šamadan ubacuje dvije trojke, i Zrinjski je na samo pola koša zaostatka 74:75.

Kada se lomila utakmica gosti su uspjeli sa dvije trice otići na 78:82. Zrinjski se pokušao vratiti u utakmicu, ali ovaj puta iskusni gosti nisu dopustili povratak, te na kraju slave 80:85.