FOTO  HKK Zrinjski-KK Helios Suns 96-86 (49:45)

HKK Zrinjski,  KK Helios Suns

Plemići su utakmicu dočekali na krilima pobjede u domaćem prvenstvu na gostovanju kod Kaknja, i večeras su pred svojom publikom tražili i pobjedu u 2 ABA Ligi.

HKK Zrinjski-KK Helios Suns   96 - 86 (25:17,24:28,25:19,22:22)

HKK Zrinjski:  ŠUTALO, PAJIĆ ,SMAJLAGIĆ ,SOKOLOVIĆ, GOLEMAC ,ZLOMISLIĆ, TODOROVIĆ, MILIČEVIĆ, PANDURIĆ ,LJUJIĆ, RAMLJAK, ŠAMADAN.

KK Helios Suns: Smodiš, Pašajlić, Gajić, Klavžar, Miha ,Bratec, Oman, Durnik, Močnik, Jogan, Prepelič, Besedič, Strel, Šalić

Gosti su ozbiljna ekipa koja u Mostar nije došla s bijelom zastavom, te su nazočni gledatelji, njih oko 500 imali što za vidjeti.

Prva četvrtina završila je rezultatom 25:17 u korist Plemića, dok gosti uzvraćaju u drugoj četvrtini i dobijaju rezultatom 28:24 .

Na odmor se odlazi 49:45 u korist domaće ekipe. U drugom poluvremenu Plemići drže potpunu kontrolu i uvjerljivo dobijaju treću četvrtinu rezultatom 25:19 .

U zadnjoj četvrtini veoma kvalitetna gostujuća ekipa pokušava sve kako bi preokrenuli rezulat u svoju korist međutim raspoloženi i veoma dobro organizirani u obrani Plemići dobijaju utakmicu.

Na kraju semafor je pokazivao rezultat 96:86

Kod domaćina istakli su se : Smailagić  30 poena  ,Sokolović 17 poena i 8 asistencija i Ramljak  14 poena i 8 skokova, u gostujućoj ekipi istakli su se: Fon  11  poena ,Pašajlić 20 poena i Besedič 13 poena