FOTO  HKK Zrinjski-HKK Široki Brijeg 74:55

zrinjski-široki

Večeras  je odigran hercegovački košarkaški derbi u kome su u domaćini HKK Zrinjski dočekali HKK Široki Brijeg.Utakmici je nazočilo oko 500 gledatelja unatoč direktnom TV prijenosu.

HKK Zrinjski-HKK Široki Brijeg  74:55  (25-10; 13-16 ; 19-17; 17-12 )

Prva četvrtina protekla je u dominaciji Zrinjskog, te je završila rezultatom 25:10. U drugoj četvrtini Zrinjski je povećao prednost i na plus 18 poena, ali se do poluvremena Široki  vraća u utakmicu i na odmor se ide sa prednošću Zrinjskog  38:26.

U drugom dijelu Široki uspijeva doći na samo dva poena razlike, ali nakon toga Plemići ubacuju u brzinu više, te se u zadnju četvrtinu ide rezultatom 57:43. U zadnjoj četvrtini Zrinjski drži sve konce igre u svojim rukama i na kraju i više nego zaslužena pobjeda Plemića rezultatom 74:55.

Najbolji kod domaćina su bili Princ s 23, Sekulović  s14 koševa i 12 skokova ,Demić s 13 koševa i 6 skokova. Kod gostujućih košarkaša istaknuli su se : Katić s 21 postignutim košem i 3 skoka te tamnoputi Remekun s 6 koševa i 12 skokova te Bilinovac s 9 koševa i 5 skokova .