FOTO  HKK Široki Wwin-KK Cedevita 75:77

Široki je odigrao odličnu prvu dionicu. Šuterski su bili izuzetno raspoloženi, a u jednom trenutku su imali 12 poena prednosti 20:8. Nakon prvih 10 minuta prednost je iznosila 11 razlike 23:12.

Gosti iz Zagreba su se u potpunosti vratili u utakmicu u drugoj dionici. Miro Bilan je bio nezaustavljiv za Širokobriježane, a zahvaljujući upravo njemu na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom 38:38.

Gosti su dobro otvorili nastavak susreta. Poenima Baždarića su otišli po prvi put na pet poena prednosti 45:40, ali Široki nije dozvolio da se Cedevita previše odvoji u ovom periodu. Ubrzo je naš prvak vratio utakmicu u egal, a na kraju treće četvrtine Cedevita je imala poen prednosti 54:53.

Sa dvije trojke Marka Tomasa Cedevita je ostvorila posljednju četvrtinu za plus sedam 60:53, a u sjajnoj šuterskoj utakmici trojkom Bilinovca Široki je na nešto više od tri minute do kraja došao do novog izjednačenja 67:67. Jones je potom pogodio za novo vodstvo Širokog 69:69, a rezultatom 71:69 za Cedevitu se ušlo u posljednje dvije minute susreta.

Luka Babić je vezao pet poena za goste za prednot od 76:71, na 40 sekundi do kraja, a Šakić je potom pogodio dva bacanja za 76:73. Šutalo je potom pogoio za 76:75, da bi Tomas pogodio bacanje za konačnih 77:75. Šutalo je promašio šut za pobjedu Širokog, te pobjeda ide gostima.

Miro Bilan je ubacio 21 poen za Cedevitu, a Željko Šakić je ubacio isti broj poena kod Širokog.