HKK Široki uvjerljivim trijumfom prema Ligi za prvaka

HKK Široki Brijeg, HKK Zrinjski, HKK Široki Brijeg, kk spars, HKK Široki Brijeg, KK Radnik, HKK Široki Brijeg, KK Student, HKK Široki, KK Student, HKK Široki Brijeg, KK Vogošća, HKK Široki Brijeg, HKK Široki, OKK Sloboda, kk Sloboda, HKK Široki, OKK Sloboda, HKK Široki Brijeg, KK Kakanj, HKK Široki Brijeg, HKK Zrinjski, HKK Široki Brijeg, KK Radnik, Igor Jelčić, HKK Široki Brijeg, HKK Široki Brijeg, KK Igokea
... publikom odigrali odličnu utakmicu protiv Slobode, izravnog konkurenta u borbi za Ligu 6 za prvaka, te uvjerljivom 83:64 pobjedom napravili značajan korak ka ostvarenju glavnog cilja u tekućoj sezoni.

Prvo poluvrijeme susreta na Pecari proteklo je u izjednačenoj igri, pa je takav i rezultat bio - 34:34. Također, i nakon uvodnih deset minuta semafor je pokazivao neodlučenih 16:16, javlja Jabuka.tv.

Tuzlaci su poveli tricom Josepha Daniela već nakon sedam sekundi igre, dok je Široki do prve prednosti od 6:5 stigao poenima Mikulića u 3. minuti. Digli su domaćini u završnici prve četvrtine prednost na 16:11, ali su Tuzlaci ipak izjednačili na 16:16, a boljim otvaranjem druge dionice i poveli 21:17.

Nakon poena Čampare u 14. minuti momčad trenera Eldara Kavgića stiže do svoje najuvjerljivije prednosti od 25:19, ali je uslijedila serija Širokog od 10:0 i domaćin je ubrzo bio u prednosti rezultatom 29:25. Međutim, kako je to bio susret rezultatskih preokreta tijekom prvog poluvremena Sloboda je stigla do novog vodstva 34:31, dok je rezultat poluvremena glasio 34:34.

Sloboda se tijekom trećeg razdoblja igre u rezultatskom egalu držala do sredine te četvrtine kada je vodila s minimalnih 43:42, no nakon toga je napokon proradila domaća trica, počelo se bolje igrati u obrani, pa je Vujanovićeva momčad stigla do vodstva 56:49, a na koncu treće četvrtine vodila s lijepih 59:51.

Poenima sjajnog Darija Drežnjaka na otvaranju posljednje četvrtine Široki je stigao do dvoznamenkastih 61:51, te u nastavku susreta održavao stečenu prednost. Kada je Ivan Karačić sredinom posljednje dionice zabio tricu za dotad najuvjerljivijih 70:56 bilo je jasno da će se Tuzlaci teško vratiti, iako se Širokom u nekim prethodnim domaćim nastupima ove sezone događalo da im se suparnici vraćaju iz gotovo "bezizlaznih" situacija ipak ni oni nisu toliki pehisti da si još jednom dopuste nešto slično.

ŠIROKI BRIJEG - Dvorana Pecara. Utakmica 15. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Široki - Sloboda 83:64 (16:16, 18:18, 25:17, 24:13).

HKK ŠIROKI: Naletilić 8, Lončar, Mikulić 16, Cromer 5, Čolak, Zubac 2, Šušak, Karačić 23, M. Drežnjak 8, D. Drežnjak 19, Batinić 2, Damjanović. Trener: Damir Vujanović.

OKK SLOBODA: Jakupović, Hasandić 2, Tyron Jumond 9, Rikalo 8, Latifagić 5, Čampara 6, Dedajić, Čerkezović, Muratović 16, Petrov 2, Joseph Daniel 12, Ahmedović 4. Trener: Eldar Kavgić.