HKK Široki Brijeg poražen u Nikšiću

kosarka, Igokea, HKK Široki Brijeg, HKK Široki, kk bratunac, HKK Široki

Široki je u redovnom kolu ABA 2 lige gostovao u Nikšiću kod ekipe Sutjeske. Do pobjede su došli Nikšićani 82:73.

Domaćin je održavao prednost u prvom dijelu i na odmor otišao 43:37. U 27 minuti utakmice Široki dolazi do izjednačenja 55:55. Ipak Nikšićani ponovo prave prednost i nakon 30 minuta igre imali su vodstvo 64:57.

Bh. prvak ponovo dolazi do izjednačenja 65:65, u 33 minuti utakmice. Sutjeska pravi seriju 12:0, Široki nije uspio ponovo da se vrati i pobjeda pripada Nikšićanima.

Najefikasniji kod Sutjeske bio je bh. reprezentativac Ismet Sejfić sa 19 poena, Pavličević je dodao 14 poena, Knežević 10 poena i 7 asistencija.

Kod Širokog Filipović 18, Batinić 15 i Karačić 11 poena.

Širokobriježani sljedeću utakmicu igraju u subotu kada idu na gostovanje u Vogošću u okviru Prvenstva BiH.