HKK ŠirokI Brijeg-KK Kaknj 88:83

HKK Široki Partizan, KK Kakanj
Domaćin je ostvario pobjedu 88:83 (18:23, 26:16, 15:22, 29:22), svoju četvrtu u petom nastupu, dok je Kakanjcima ovo bio drugi prvenstveni poraz.

Gosti su bolje djelovali u uvodnom dijelu susreta, a rezultat toga je i njihovo vodstvo 23:18 nakon prve dionice. Ipak, Širokobriježani su u drugih deset minuta bili bolji za deset poena razlike, pa su na poluvrijeme otišli prednošću 44:39.

Nastavak susreta imao je sličan epilog kao i početak pošto ponovno bolje igraju Kakanjci, pa tako momci trenera Josipa Pandže u završni period ulaze vodstvom 61:59. Završnica dvoboja pripada Vujanovićevoj momčadi koja je zbilja odigrala momčadski.

To najbolje sugeriraju broje, jer je domaćin u svojim redovima imao čak šest dvoznamenkastih igrača. Prednjačio je John Dee s 22 poena, kapetan Ivan Novačić je je ostvario učinak od 13 poena, 11 skokova i 4 asistencije, Juraj Segarić je dodao 12 poena i 4 asistencije, Andrija Ćorić 12 poena, 6 skokova i 4 asistencije, Ivan Karačić je pak stigao do double-double učinka - 10 poena, 10 skokova, a Crystopher Faber uz 10 poena zabilježio 9 skokova.

Gosti su s druge strane u svojim redovima imali briljantnog Nebojšu Maksimovića koji je odigrao gotovo savršenu utakmicu. Momak je ubacio 27 poena uz samo jedan promašaj (dvice - 8/8, trice 2/3, slobodna bacanja 5/5), dodao po 7 skokova i 7 asistencija, međutim jedna lasta ne čini proljeće, pa ni Nebojša nije mogao bez podrške suigrača. Kod Kaknja su dvoznamenkasti još bili Aldin Muflizović s 11 poena i 5 skokova, te Ermin Dedić, koji je također zabio 11 poena.