FOTO  HKK Posušje - HKK Zrinjski 90:95

HKK Posušje - HKK Zrinjski

Bodovi iz ove utakmice bili su zlata vrijedni za obije momčadi, te su nazočni gledatelji gledali dosta izjednačenu utakmicu, koja je završila tek nakon dva produžetka. Prva četvrtina završila je neodlučeno 15:15, a na odmor se otišlo sa tijesnom prednošću Zrinjskog 33:34.

Treću četvrtinu domaći su dobro otvorili i preuzeli vodstvo, a onda su Plemići ubacili u brzinu više i četvrtinu završili s prednošću 43:49.

I kako to obično biva u zadnjim četvrtima Zrinjski gubi koncentraciju, a domaćini to koriste i preuzimaju vodstvo.  U posljednje tri minute ušlo se s vodstvom domaćih 63:55. U zudnju minitu ulazi se rezultatom 66:63, a Hasandić trojkom pogađa za poravnanje 66:66. Do kraja ni domaći, a ni Zrinjski ne koriste napad i ide se u produžetak.

U produžetku opet drama. Domaći odlaze na 4 poena razlike, a Zrinjski opet preokreće rezultat u svoju korist 72:73. Nakon toga Leko pogađa trojku za 75:73, ali Hasandić uzvraća istom mjerom za 75:76. Poravnava Leko, a Jukić ubacuje trojku za 79:76, a onda opet fantastični Hasandić uzvraća za 79:79 i još jedan produžetak.

Zrinjski u drugom produžetku trojkom Mašića odlazi na 79:82, a zatim Ivica Petrić ubacuje dva slobodna bacanja za 79:84. Domaći se opet vraćaju i ulazi se u još jednu neizvjesnu završnicu, U posljednju minutu se ulazi poravnato 88:88. Zrinjski do pobjede odvodi ko drugi nego Hasandić koji pogađa još jednu trojku za 90:93, a zatim i dva slobodna bacanja za 90:95 i to je konačan rezultat utakmice.

Najbolji kod domaćina bili su Čutura sa 21 i Leko sa 20 poena, dok su kod Zrinjskog fantastični Hasandić je ubacio 30 poena.