FOTO  HKK Zrinjski-KK Varda 95:85

HKK Zrinjski, KK Varda

Iako je Zrinjski dobio, pobjeda ne znači puno jer su drugi rezultati odlučili da Plemići ne idu u doigravanje. Večerašnja utakmica bila je izjednačena sve do pred sami kraj, a neugodni gosti iz Višegrada imali su prednost u dobrom dijelu utakmice.

Prva četvrtina otišla je na stranu Zrinjskog rezultatom 29:25, dok u drugom dijelu Varda preuzima vodstvo, te se na odmor odlazi vodstvom gostiju 44:52.

Treću četvrtinu Plemići iskorištavaju za poravnanje rezultata, a tek u zadnjim minutama Zrinjski dolazi do sedme uzastopne pobjede u prvenstvu koja ipak ništa ne znači. Kranji rezultat glasio je 95:85. Kod Zrinjskog najefikasniji bio je Peraica sa 30 poena, a vrijedi istaći i Simonovića koji je ubacio 18 koševa. Kod gostiju najefikasniji bio je Kandić sa 21 poenom.