FOTO  HKK Čapljina-HKK Zrinjski 89:88

Na kraju su slavili domaćini minimalnim rezultatom 89:88, i utakmica je bila neizvjesna do posljednje sekunde. Domaćin je dominirao u prvoj četvrtini, te u prvom dijelu druge kada je rezultat glasio 32:16. Nakon toga dobra igra Zrinjskog te se na odmor odlazi rezultatom 42:39.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Zrinjski koji preuzima inicijativu i samim time prelazi u vodstvo. Treća četvrtina završava rezultatom 59:65. Zadnja četvrtina prava drama koja je držala cijelu dvoranu na nogama. Domaćin je uspio stići i pretići Zrinjski, a u samoj završnici odlučila je mirna ruka domaćih košarkaša. Krajnji rezultat je 89:88, a ne bi bilo čudno ni da je pobjeda otišla u Mostar sa obzirom na viđeno. Iz HKK Zrinsjki imaju puno primjedbi na suđenje sudaca koji su u nekoliko navrata oštetili klub, kao i na zadnji napad koji je prebrzo istekao, ali će se o tome naknadno očitovati.

Atmosfera je još jednom moramo istaći bila odlična, a pored glasnih Patriota u dvorani je bila grupa Ultrasa koja je bodrila svoj klub, a u jednom trenutku su skupa zapjevali pjesmu Ponosna moja je zemlja Hercegovina.

Čestitke domaćinu na odganizaciji utakmice i na pobjedi uz opasku da ovakve utakmice ne bi trebali suditi suci koji imaju stomak veći od trudnice i pitanje je tko takvima izdaje licencu za suđenje.

HKK ''Čapljina - Lasta'' - HKK ''Zrinjski HT'' Mostar 89:88

Dvorana: Gradska športska dvorana Čapljina