Finalni turnir prvenstva BiH za pionire: Širokom titula, Sloboda treća

HKK Čapljina, HKK Čapljina, ks herceg bosna, kosarka, hkkčapljina, HKK Čapljina, HKK Čapljina, HKK Široki, HKK Čapljina, kosarka, HKK Čapljina, kosarka, kosarka, HKK Široki, juniori, kosarka, Eurobasket, HKK Široki TT Kabeli, Cibona, cedevita, Europsko prvenstvo, kosarka, Hrvatska, grčka, Eurobasket, Eurobasket, Eurobasket, HKK Zrinjski, HKK Široki TT Kabeli, Coleman Collins, HKK Široki, kosarka, Tomislavgrad, kosarka, prva liga BiH košarka, kosarka, HKK Brotnjo, kosarka, ABA liga, kosarka, rezultati, 12. kolo, ABA liga, kosarka, KK Cedevita, partizan, duško ivanović, BIH, zoran planinić, Efes Pilsen, kosarka, Svjetsko prvenstvo, Darijo Šarić, KK Cibona, KK Cedevita, kosarka, kosarka, juniori, kosarka, košarkaš, juniori, Mladi hrvatski košarkaši, košarkaši, Slovenija, SAD, košarkaši, SAD, ABA liga, KK Cibona, KK Cedevita, ABA liga, ABA liga, nba, NBA liga , koš, kosarka, ABA liga, ABA liga, ABA liga, KK Cedevita, reprezentacija BIH, fiba, Hrvatska košarkaška reprezentacija, Kruno

Njihovi vršnjaci iz Slobode, kojima je za prvo mjesto trebala pobjeda od pet poena razlike, vodili su tek u prvim minutama utakmice, da bi Širokobriježani predvođemi raspoloženom „četvorkom“ koju su činili Zadro, Čolak, Leko i Zelenika, ubrzo prvi put poveli i stečenu prednost čuvali do kraja utakmice i konačnih 72:65.

Sloboda, u čijim je redovima danas posebno bio raspoložen Dado Pavić sa 28 postignutih poena, nešto bolje je odigrala tek drugo poluvrijeme i u posljednjim minutama susreta svojim navijačima priuštila malo neizvjesnosti.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Ljubo Zadro iz pobjedničke ekipe, a najbolji strijelac turnira je Dženan Pilav iz Bosne, koji je u dvije utakmice postigao 52 poena.

Nakon tri utakmice drugo mjesto je pripalo Bosni koja je prvog dana turnira u produžetku bila bolja od Slobode (67:71), dok su treći domaći košarkaši koji su pružili svoj maksimim i veliku borbenost, zbog čega su iz Mejdana ispraćeni gromoglasnim aplauzom tuzlasnke publike.

HKK Široki TT Kabeli   72
OKK Sloboda                65

Mala dvorana SKPC Mejdan. Gledalaca 200. Sudije: Kasumović (Tuzla) i Lovrić (Široki Brijeg). Rezultat po periodima: 72:65 (22:12, 18:12, 13:14, 19:27).
Široki: Zadro 10, Soldo, Čolak 12, Barać 2, L. Šušak 7, Planinić 1, M. Šušak, Galić 9, Leko 12, Džajkić 7, Prskalo Zelenika 12.
Trener: Romeo Bilinovac
Sloboda: Hadžimuratović, Šabić 3, Oštraković, Jahić 13, Mujezinović, Viđen, Berbić 6, Pavić 28, Pargan 5, Čerkezović, Šehić, Jakupović 10.
Trener: Nenad Ćuk

izvor: Press KK Sloboda