Fantastični Bojan Bogdanović predvodio Utah Jazz do pobjede

Bojan Bogdanović, utah jazz

Skromna predsezona je prošlost, a ako je netko i pomislio da će Bojan Bogdanović u njenom ritmu nastaviti i u sezoni, prevario se. Od prve utakmice Bogdanović pokazuje zašto su ga Jazzeri masno platili, bez obzira što je zaradio ozljedu u toj prvoj utakmici, bio je prvo ime Utaha u zadnje dvije utakmice i igrač za kojeg protivnici nisu imali rješenje.

Kingsima je prije dva dana ubacio 26 poena uz 56 posto šuta iz igre, a noćas je protiv Sunsa bio još bolji i još učinkovitiji. Igrao je 37 minuta i za to vrijeme je ubacio 29 poena (4/5 za dva, 4/8 za tri, 9/9 slobodna bacanja) uz pet skokova te po dvije asistencije i osvojene lopte, piše sportnet.hr.

Bogdanović je odradio veliku ulogu u ovoj pobjedi, onda kada se rezultat lomio bio je tu i pomogao je Jazzerima da riješe pitanje pobjednika.

U zadnjoj dionici Sunsi su imali rezultat pod kontrolom i ugodno vodstvo, no onda je Bogdanović ušao u mini seriju koja je vratila Utah u utakmicu. Prvo je zakucao preko Kellyja Oubrea da bi u sljedećem napadu ubacio tricu i približio svoju momčad na 85:82.

Minutu i 45 sekundi prije kraja odveo je Jazzere na 95:92 nakon što je pobjegao u kontru i položio uz prekršaj Kaminskog, dodao je tome i slobodnog bacanje.

Jevon Carter uspio je tricom poravnati, ali Donovan Mitchell nakon prekršaja u zadnjoj sekundi pogodio je jedno slobodno bacanje i donio pobjedu Jazzerima 96:95.

Uz Bogdanovića istaknuli su se Mitchell s 25 poena i Rudy Gobert s 15 poena i 18 skokova. Kod Sunsa Devin Booker ubacio je 21 poen, Kelly Oubre 18 poena, a Ricky Rubio dodao je deset poena, deset skokova i osam asistencija. Dario Šarić imao je tihu večer, za 21 minutu ubacio je četiri poena (0/1 za dva, 1/1 za tri, 1/2 slobodna), uz tri asistencije.