FOTO/VIDEO  Eurobasket 2013: Hrvatska i Litva u polufinalu

HRVATSKA - UKRAJINA 84 : 72

Hrvatska košarkaška reprezentacija plasirala se u polufinale Eurobasketa 2013 u Sloveniji pobjedom protiv Ukrajine 84:72. Hrvatska je prekinula niz od šest izgubljenih četvrtfinala, plasirala se na Svjetsko prvenstvo i osigrala nastavak borbe za medalju u Sloveniji. Bila je to tek sedma sreća ,željno očekivani rezultat koji je došao nakon sušnih 18 godina.
Slavljem pred 6.000 hrvatskih navijača ,hrvatska košarkaška reprezentacija srušila je "uroke" koji su trajali 18 godina i plasirali se u polufinale Eurobasketa 2013 u Sloveniji.
A usporedo s time - na Svjetsko prvenstvo u Špoanjolskoj 2014. i Europsko prvenstvo u Ukrajini 2015.

Krunoslav Simon veliki je junak današnje pobjede. Iako ga još uvijek muči ozlijeda Simon je odigrao sjajnu utakmicu i svih 40 mintua bio najbolji igrač hrvatske reprezentacije.

Utakmicu je završio s 23 poena i 3 asistencije, Bojan Bogdanović je s 14, Markota 12, Draper po 6 poena i 6 asistencija.

Kod Ukrajine je najbolji učinak imao Eugene Jeter s 19 poena, 6 skokova i 6 asistencija.

LITVA - ITALIJA 81 : 77

Litavci su bolje otvorili utakmicu i imali su +7 nakon uvodnih 10 minuta. Talijani su se malo-pomalo vratili u rezultatsku neizvjesnost, na poluvremenu su zaostajali 'pola' koša, a uoči zadnje četvrtine su imali 'pola' koša viška. I onda potpuni raspad sistema!

Šest minuta trebalo je Italiji da zabije prvi poen, a bilo je prekasno jer je Litva već pobjegla na +14.
Mantas Kalnietis 17 poena 7 skokova i 5 asistencija Renaldas Seibutis s 17 poena 6 skokova i 2 asistencije ,a kod poraženih je najefikasniji bio Belinelli s 22 koša.

Polufinalni okršaj Hrvatska -Litva igra se sutra u 17:45