Cedevita bolja od Cibone i povela u finalnoj seriji

KK Cedevita, Cibona, kosarka, KK Cibona, kosarka, ABA liga
U seriji na tri pobjede Cedevita je tako povela 1-0. Druga utakmica na rasporedu je 7. lipnja u KC Dražen Petrović, a treća tri dana kasnije, ponovno u Domu sportova.

Bila je to prilično jednosmjerna utakmica, na poluvremenu je Cedevita vodila 50:31, a u 37. minuti je odmaknula na plus 15 (81:66). Priprijetila je Cibona nakon što je Darijo Šarić s dva slobodna bacanja na kraju treće četvrtine smanjio na 65:60, ali to je bilo sve.

Cedevita je bolje otvorila utakmicu i povela 6:2. Cibona se vratila serijom 5-0 i okrenula rezultat na 7:6. Kasnije se pokazalo jedino vodstvo vukova na utakmici. U nastavku prve četvrtine Cedevita je odigrala daleko bolje i na kraju prve dionice imala je 13 koševa viška (26:13).

U drugoj četvrtini momčad Jasmina Repeše je imala čak 24 koša prednosti (48:24), a na odmor se otišlo s rezultatom 50:31. Cibona se probudila u trećoj četvrtini i na krilima Darija Šarića smanjila je zaostatak na svega pet koševa (65:60). No kad se očekivala drama, Cedevita je još jednom stvorila veliku prednost, pobjegla na 81:66 i mirno privela utakmicu kraju.

Cedevitu je sa 17 poena i pet dodavanja predvodio Smith, a 15 koševa i 10 skokova ostvario je Bilan. Kod Cibone Šarić je zabio 24, uz 11 skokova i tri asistencije, a Arapović i Blassingame dodali su po 11 koševa.