Čapljinci rastužili 3000 Slobodinih navijača i Ćiru Blaževića

HKK Zrinjski, HKK Čapljina, HKK Čapljina, OKK Sloboda, HKK Čapljina, HKK Široki
Domaćim košarkašima nezaustavljivi su bili Amerikanci James Lewis (39, 7 trojki poena) i James Wright (26, 3 trojke), koji su najzaslužniji za pobjedu gostiju.

Treći Amerikanac Quintin Immanuel Alexsander postigao je 11 poena, ali je on isključen u 18 minuti nakon faula nad Rusmirom Grošićem.

Domaći košarkaši, bodreni od oko 3.000 gledatelja, među kojima su bili i Ćiro Blažević, kao i svi nogometaši Slobode, nisu večeras imali previše raspoloženih pojedinaca. U periodu najbolje igre ostvarili su prednost, te su poluvrijeme riješili u svoju korist 46:40. Na kraju treće četvrtine imali su najveću prednost - 70:61.

Nakon toga na scenu je stupio James Lewis koji je zasipao trojkama. Tuzlaci su održavali kakvu-takvu prednost sve do 38. minute, kada je Lewis trojkom donio vodstvo Čapljincima - 87:88. Mišo Tanasilović je vratio prednost OKK Slobodi (89:88), ali je Marko Bokšić iz slobodnih bacanja osigurao produžetak - 89:89. Šansu da domaćin pobijedio imao je Anadin Jahić, ali nije uspio.

U produžetku je nastala "crna rupa" u igri Mulaomerovićeve ekipe. Od prvih šest napada realizirali su samo jedno, a za to vrijeme Wright i Lewis pogađaju i u četvrtoj minuti produžetka dolaze do ogromne prednosti - 91:96. Posljednja minuta proticala je u međusobnom fauliranju i šutiranju s linije slobodnih bacanja, u čemu su gosti uspješniji i na koncu su zasluženo slavili.