Čapljina povela na otvaranju serije protiv Posušja u borbi za prvu ligu

HKK Čapljina, HKK Grude, HKK Čapljina, HKK Grude, HKK Čapljina, KK Kakanj, HKK Čapljina, HKK Čapljina, KK Mladost
Dupkom ispunjene tribine velike Gradske športske dvorane u Posušju ispratile su prvu utakmicu finalne serije košarkaškog prvenstva Herceg-Bosne između Posušja i Čapljine u kojoj su slavili gosti 67:74.

Gosti su kontrolirali utakmicu i imali vodstvo od početka do kraja. Prvu četvrtinu su dobili 15:24, što će se kasnije ispostaviti bilo i presudno, te su tu prednost održavali uz manje probleme.

Žuti su najbliže bili sredinom treće četvrtine kada su došli do minus dva (42:44). Čapljina je uspjela izdržati pritisak te u posljednih deset minuta ide s osam poena prednosti (50:58), koje su obranuli za konačnih 67:74.

Josip Ramljak je bio najbolji u redovima Posušja s 19 poena, dok se kod gostiju izdvojio Mario Petric s 24 poena.

Utakmica je potvrdila da se tu zaista radi o dvije najbolje momčadi u prvenstvu i kako će nijasne odlučiti o prvaku, piše Posušje.net

Sljedeća utakmica finalne serije koja se igra na tri pobjede je u srijedu u Čapljini. /HMS/