Brotnjo slavilo protiv Posušja

KK Posušje
U prvim minutama susreta Posušje je preko Reze povelo 9:7. Brotnjo uzvraća i tricom Brečića prvi dio završava 20:16.

U drugoj četvrtini domaći se preko raspoloženog Leske uspijevaju odlijepiti i na poluvrijeme odlaze prednošću + 9, 44:35.

Početak treće četvrtine obilježili su promašaji s obje strane. Nakon toga Brotnjo se budi i serijom 11:0 stiže na +15, 57:42. U ovom dijelu susreta posebno su se istaknuli Brečić i Lesko. U posljednjoj minuti Rubin s dvije trice Brotnju donosi prednost 67:48 i gasi nadu gostiju za pobjedom.

Za Botnjo su nastupili:
Grbavac 6, Rubin 12, Volarić, Brečić 26, Buntić 6, Doko, Kordić 2, Buhač 2, Planinić 14, Bevanda 4, Lesko 25.

Druga utakmica na rasporedu je u Posušju, u nedjelju, 9. svibnja s početkom u 20 sati.