Bogdanović ubacio 17 koševa, Indiana svladala Golden State

bojan bogdanović
... Golden State Warriorse 92:81 iskoristivši neigranje Stephena Curryja, Kevina Duranta, Klaya Thompsona i Draymonda Greena.

Hrvatski reprezentativac u redovima Pacersa Bojan Bogdanović odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu postigavši 17 koševa (šut za dva 4-7, trica 3-6) uz po dva skoka, asistencije i osvojene lopte za 30 minuta provedenih na parketu.

Iako su bili značajno oslabljeni, Warriorsi su bolje krenuli u susret te u drugoj četvrtini imali prednost od 15 razlike (44:29), no Pacersi su do kraja treće četvrtine uspjeli nadoknaditi zaostatak, da bi posljednjih 12 minuta gosti dobili 24:11 i ostvarili važnu pobjedu u borbi za što bolju poziciju uoči doigravanja u Istočnoj konferenciji.

Pacerse je predvodio Victor Oladipo s 24 ubačaja, a uz Bogdanovića 17 koševa je postigao i Thaddeus Young koji je uhvatio i 10 lopti. Kod oslabljenih Warriorsa najefikasniji je bio Nick Young s 12 poena, po 11 su dodali Quinn Cook i Andre Iguodala.

Indiana je s omjerom pobjeda i poraza 44-31 i dalje peta na Istoku, ali je vrlo blizu četvrtoj Philadelphiji (43-30) i trećem Clevelandu (44-30), dok je Golden State s 54-20 čvrsto na drugom mjestu Zapada.

Aktualni doprvaci Cleveland Cavaliersi pretrpjeli su 30. ovosezonski poraz izgubivši na gostovanju kod Miami Heata 79:98. Po goste sve je krenulo u lošem smjeru sredinom prve četvrtine kada je Kevin Love dobio lakat u glavu te je zbog simptoma potresa mozga morao napustiti utakmicu. Domaći su odmah potom ostvarili seriju 17-2 kojom su se odvojili na dvoznamenkastu razliku koju više nisu ispuštali. Kelly Olynyk predvodio je strijelce Heata s 19 poena, dok je LeBron James bio najučinkovitiji kod Cavsa s 18 koševa.

Priliku u dresu gostiju nakratko je dobio i mladi hrvatski centar Ante Toni Žižić koji je u dvije minute provedene na terenu postigao dva koša pogodivši svoj jedini šut iz igre.

Houston Rocketsi praktički su osigurali najbolji omjer pobjeda i poraza u ligaškom dijelu sezone, a do 61. pobjede u 75. nastupu stigli su i bez svojeg najboljeg igrača Jamesa Hardena koji je dobio odmor u utakmici protiv ove sezone slabih Chicago Bullsa. I bez Hardena Rocketsi su bili dominantni i pobijedili 118:86.

Pobjednike je predvodio Eric Gordon s 31 košem, dok je Finac Lauri Markkanen s 22 ubačaja bio najbolji kod poraženih.

Toronto Raptorsi napravili su još jedan korak k prvom mjestu na Istoku 114:110 domaćom pobjedom protiv Denver Nuggetsa koje su tako još više udaljili od mogućeg plasmana u doigravanje. Čak sedam igrača Raptorsa postiglo je dvoznamenkast broj poena, a po 15 su ubacili DeMar DeRozan, Jonas Valančiunas i Fred Van Vliet, dok Nuggetsima nije pomogla još jedna odlična predstava Nikole Jokića koji je postigao 29 koševa, uhvatio 16 skokova i podijelio 8 asistencija.

Portland Trail Blazersi učvrstili su se na trećem mjestu Zapada gostujućom pobjedom 107:103 protiv New Orleans Pelicansa. Briljirao je ponovno Damian Lillard s 41 ubačajem, 9 skokova i 6 asistencija, dok Pelicansima nisu pomogli ni "triple-double" Jruea Holidaya (21 koš, 11 skokova, 11 asistencija) niti još jedna odlična partija Anthonyja Davisa (36 poena, 14 skokova).

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u utorak:

Golden State - Indiana 81:92
Bojan Bogdanović je za Indianu igrao 30 minuta i postigao 17 koševa (šut za dva 4-7, trica 3-6) uz 2 skoka, 2 asistencije i 2 osvojene lopte
Miami - Cleveland 98:79
Ante Toni Žižić je za Cleveland igrao 2 minute i postigao 2 koša (šut za dva 1-1)
LA Clippers - Milwaukee 105:98
Toronto - Denver 114:110
Sacramento - Dallas 97:103
Houston - Chicago 118:86
New Orleans - Portland 103:107
Washington - San Antonio 116:106