ABA liga: Cibona svladala Partizan

ABA liga, kosarka, Cibona, KK Partizan
Već godinama u Zagrebu nije viđen takav interes za neku utakmicu Vukova. Dvorana je bila puna više od pola sata prije početka susreta, pa je policija iz sigurnosnih razloga morala zatvoriti dvoranu. Zbog toga je dio gledatelj s ulaznicama ostao pred vratima. Cibona se navijačima ispričala pa će svima s neiskorištenom kupljenom ulaznicom vratiti novac ili pak omogućiti da neiskorištenu ulaznicu zamijene za ulaznicu za jednu od tri iduće domaće utakmice.

Cibonu su do velike pobjede predvodili Dario Šarić sa 22 koša i 12 skokova, Marin Rozić sa 21 košem i pet skokova, Jerel Blassingame sa 15 koševa i šest asistencija, te Darko Planinić sa 12 koševa. Kod Partizana najbolji je bio Bogdan Bogdanović sa 32 koša, dok su Tarence Kinsey i Joffrey Lauvergne dodali po 14 koševa.

Cibona je sjajno otvorila utakmicu i vrlo brzo je stigla do prednosti 13:4 i 15:6. Partizan je već u četvrtoj minuti ostao bez trenera Duška Vujoševića koji je isključen zbog dvije tehničke pogreške. I bez Vujoševića na klupi Partizan se vratio i sjajnom serijom preokrenuo rezultat i do konca prve četvrtine stigao do vodstva 18:17. U drugom dijelu Vukovi su se probudili i taj period igre Cibona je dobila 25:21 za velikih 42:31 na koncu druge četvrtine. U trećoj dionici Partizan se još jednom vratio. Serijom 13-1 stigao je na samo dva koša minusa (50:48). Cibona je ipak pronašla izlaz iz krize i do kraja trećine pobjegla je na plus sedam (60:53).

U posljednjoj četvrtini vidjeli smo dramu. Partizan se šest minuta prije kraja vratio u susret smanjivši na 60:62. Minutu kasnije uspio je izjednačiti (65:65), a 3:30 prije kraja i do vodstva (68:67). Dvije i pol minute prije kraja Vukovi ponovo bježe na plus pet (74:69). Minutu prije kraja Šarić je tricom odveo Cibonu do 77:70, no odmah je tricom uzvratio Lauvergne. Uslijedio je prodor Blassingamea ua 79:73, pa trica Bogdanovića za 79:76. Nakon što je Šarić realizirao jedno slobodno bacanje za 80:76 gostima je ostalo još 16 sekundi tijekom kojih nisu uspjeli postići koš.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 16 pobjeda i tri poraza, na drugom mjestu je Cedevita sa skorom 14-5, dok Partizan i Cibona imaju po 13 pobjeda i šet poraza.