ABA liga: Cedevita pobijedila Budućnost

ABA liga, budućnost, cedevita, kosarka
U susretu 24. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je u dvorani II Doma sportova pobijedila Budućnost 76-71 i potvrdila plasman na 'Final Four' u Beogradu.

Osim što je izborila završni turnir Cedevita je ovom pobjedom pomogla i Ciboni kojoj je Budućnost glavni rival za plasman među četiri najbolje ekipe ABA lige.

Cedevita je vodila veći dio utakmice, u drugoj dionici je imala i 16 koševa viška (39-23), no umalo je sve prosula. Gosti su u nastavku utakmice malo pomalo stizali zaostatak, a u šest minuta prije kraja susreta stigli su i do vodstva od četiri razlike (68-64).

Srećom, domaćin je u posljednjim minutama pronašao izgubljenu igru i ostvario važnu pobjedu.

Cedevitu su do 18. pobjede sezone predvodili Nolan Smith sa 22 koša, Jusuf Nurkić sa 16 koševa, te Allan Ray sa 12 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Aleksandar Ćapin sa 15 i Nikola Ivanović sa 14 koševa.

Večeras je na rasporedu još utakmica Igokea - Cibona.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda koja će biti domaćin završnog turnira sa 20 pobjeda i četiri poraza. Cedevita ima omjer 18-6, a zatim slijede Partizan i Cibona (15-8), te Budućnost (15-9)